اخبار ام القيوين - اخبار ام القيوين اليوماخبار امارات - اخبار فارسی امارات متحده عربی

صومعه باستانی مسیحی در ام القیوین کشف شد

باستان شناسان یک صومعه باستانی مسیحی را در جزیره السینیه در امارت ام القیوین کشف کردند.

اداره گردشگری و باستان شناسی ام القوین روز پنجشنبه گفت که این مجموعه شامل کلیسا، سفره خانه، آب انبارها و حجره هایی برای راهبان است.

نوره الکعبی وزیر فرهنگ و جوانان، زکی نسيبهمشاور فرهنگی رئیس امارات و رئیس دانشگاه امارات و شیخ مجید بن سعود الملا رئیس اداره گردشگری و باستان شناسی UAQ حضور داشتند.

شیخ مجید گفت: محیط تاریخی جزیره السینیه شامل تعدادی از مهم ترین مکان های باستانی و گردشگری ام القوین است. او افزود که اینها سابقه ای زنده از جوامع مذهبی و چندفرهنگی مختلف را ارائه می دهند که در طول قرن های گذشته در جزیره ساکن شده اند.

نوره الکعبی، وزیر فرهنگ، گفت که این کشف باستان شناسی ارزش تاریخی و میراثی زیادی برای امارات دارد.

صومعه باستانی مسیحی در ام القیوین کشف شد

«دولت امارات متحده عربی تلاش زیادی برای حفاظت و حفظ میراث محلی برای نسل‌های آینده انجام می‌دهد، در ادامه رویکردی که توسط پدر فقید شیخ زاید بن سلطان آل نهیان اتخاذ شده است. این همان چیزی است که ما را ترغیب می کند تا به تعهد خود برای حفاظت از میراث و تاریخ خود که به آن افتخار می کنیم، ادامه دهیم.”

نسيبهاین یافته را یکی از مهم ترین اکتشافات باستان شناسی منطقه عنوان کرد. ما به اداره گردشگری و باستان شناسی ام القوین به خاطر کشف این میراث غنی که در مناطق وسیعی از جزیره گسترده شده است، تبریک می گوییم. برای وزارت فرهنگ و جوانان و دانشگاه های دولتی برای حفظ میراث فرهنگی مردم امارات و برجسته کردن آن با دقت و توجه لازم، آرزوی موفقیت برای وزارت در کاوش در گنجینه های باستان شناسی جزیره داریم.

این یافته تحت حمایت پروژه باستان شناسی سينيه، یک همکاری بین بخش گردشگری و باستان شناسی UAQ ساخته شده است. موسسه مطالعات جهان باستان در دانشگاه نیویورک در نیویورک؛ دانشگاه امارات و هیئت باستان شناسی ایتالیا در UAQ برای مطالعه این منطقه.

تاریخ‌گذاری رادیوکربن و ارزیابی سفال‌های حفاری شده در این مکان نشان می‌دهد که جامعه بین اواخر قرن ششم تا اواسط قرن هشتم در آنجا شکوفا شده است، به این معنی که می‌توانست شاهد تولد دوران اسلامی باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

به زودی از گامرون با شما تماس می‌گیریم

سفر-به-امارات

داریوش نساجی

گامرون دبی