اخبار ابوظبی - پایتخت امارات متحده عربیاخبار امارات - اخبار فارسی امارات متحده عربی

کنگره جهانی رسانه 2023 تحت حمایت منصور بن زاید در 14 نوامبر در ادنیک آغاز می‌شود

کمیته عالی سازماندهی کنگره جهانی رسانه (GMC)، اعلام کرد که دومین دوره کنگره جهانی رسانه از 14 تا 16 نوامبر 2023 در مرکز نمایشگاه های ملی ابوظبی (ادنیک) تحت حمایت اعلیحضرت شیخ منصور بن زاید آل نهیان، معاون رئیس جمهور، معاون نخست وزیر و وزیر دادگاه ریاست برگزار می شود

کمیته عالی سازماندهی کنگره جهانی رسانه 2023 که توسط گروه ادنیک و با مشارکت آژانس خبری امارات (وام ) سازماندهی شده است، آخرین تحولات در بخش رسانه و چشم اندازهای آن را بررسی خواهد کرد که بر اساس موفقیت چشمگیر نسخه افتتاحیه کمیته عالی سازماندهی کنگره جهانی رسانه است.

این رویداد سه روزه که برای دومین سال خود بازمی گردد، علاوه بر دانشگاهیان، جوانان و دانشجویان دانشگاه، شاهد حضور فهرستی از برترین رهبران صنعت، متخصصان و تأثیرگذاران جهان خواهد بود.

در طول سه روز، کنگره چندین موضوع کلیدی را با تمرکز بر موضوعات مربوط به حفاظت از محیط زیست، آب و هوا، نوآوری، هوش مصنوعی و استفاده از ورزش در رسانه ها برای ترویج ارزش های مثبت مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد. کنگره نقش رسانه ها را در اشاعه ارزش های مثبت و غنی سازی مفاهیم مختلف پایداری مرتبط با مسائل زیست محیطی و اقلیمی برجسته خواهد کرد.

دومین دوره این رویداد، بستری منحصر به فرد را برای رسانه های ملی، منطقه ای و بین المللی فراهم می کند تا پیش بینی هایی را برای بخش رسانه جهانی ارائه دهند و نقش محوری آن را در تسریع توسعه پایدار در سراسر جهان برجسته کنند.

کنگره همچنین فرصتی برای تقویت همکاری و ایجاد مشارکت‌های رسانه‌ای فراهم می‌کند که توسعه بخش رسانه را پیش می‌برد و پایداری و ظرفیت آن برای ادامه ارائه محتوای قابل اعتماد، متنوع و مرتبط با زمان را تضمین می‌کند که همگام با توسعه سریع فناوری در جهان است. در حال تجربه است.

محمد جلال الریسی، مدیر کل وام و رئیس کمیته سازماندهی عالی گفت: “به لطف دیدگاه رهبری خردمند و در راستای دستورات آن، راه اندازی دومین کنگره جهانی رسانه گواهی می دهد. موقعیت تثبیت شده امارات متحده عربی به عنوان یک مرکز پر جنب و جوش برای صنعت رسانه و پیش بینی آینده، موقعیتی که از طریق همکاری های رسانه ای بین المللی و تلاش برای ارتقای نقش رسانه ها در اشکال مختلف آن در تقویت انگیزه بین المللی برای دستیابی به ثبات و رفاه جهانی به دست آمده است. همچنین موقعیت پیشرو امارات متحده عربی را به عنوان یک مقصد ترجیحی برای خلاقان، نوآوران و استعدادهای صنعت رسانه در سطح جهان تثبیت می کند.

وی افزود که کمیته عالی سازماندهی کنگره جهانی رسانه 2023 مصادف است با میزبانی امارات متحده عربی از بیست و هشتمین کنفرانس احزاب (COP28) در اواخر سال جاری در اکسپو سیتی دبی. الریسی توضیح داد که این امر بر نقش حیاتی رسانه های زیست محیطی در حمایت از تلاش های بین المللی برای ترویج اقدامات جهانی آب و هوا، علاوه بر افزایش آگاهی محیط زیست و آب و هوا با استفاده از ابزارهای نوآورانه و تأثیرگذارتر که قادر به ارائه پیام های مثبت به همه جوامع در سراسر جهان هستند، تأکید می کند.

حمید مطر الظهری، مدیر عامل و مدیر عامل گروه ادنیک ، گفت: “کنگره جهانی رسانه نقشی اساسی در شکل دادن به آینده بخش رسانه ایفا می کند. کنگره بستری را برای نمایش آخرین فناوری های تخصصی، پرورش نوآوری و گردهم آوردن استعدادهای خلاق از سراسر جهان فراهم می کند. همچنین پل های همکاری بین صنعت رسانه و سایر صنایع در سطح منطقه ای و بین المللی برای ایجاد مشارکت های استراتژیک ایجاد می کند.

الظهری افزود: «ما مشتاقانه منتظر همکاری با وام و همه شرکای خود در بخش دولتی و خصوصی برای راه اندازی دومین دوره کنگره هستیم. از طریق کنگره آتی، ما به پیشرفت بر دستاوردهای خود ادامه خواهیم داد و اطمینان حاصل خواهیم کرد که این رویداد منعکس کننده شهرت و جایگاه امارات متحده عربی است، در راستای چشم انداز رهبری خردمندمان. من مطمئن هستم که نسخه فعلی کنگره یک داستان موفقیت جدید در صنعت نمایشگاه ها و کنفرانس ها خواهد بود و موقعیت ابوظبی را به عنوان پایتخت گردشگری تجاری در منطقه مستحکم می کند.

کنگره جهانی رسانه بستری ایده‌آل برای شرکت‌های بین‌المللی فراهم می‌کند که مایل به ورود به بازارهای صنعت رسانه در منطقه شورای همکاری خلیج عربی و خاور میانه و شمال افریقا هستند. همچنین فرصتی را برای رسانه‌ها در سراسر جهان فراهم می‌کند تا بینش‌هایی در مورد صنایع رسانه‌ای منطقه‌ای و جهانی به دست آورند و چشم‌اندازی آینده‌نگر را برای شکل دادن به آینده این بخش، که به یک محرک کلیدی برای توسعه پایدار در سراسر جهان تبدیل شده، تدوین کنند.

نسخه افتتاحیه کمیته عالی سازماندهی کنگره جهانی رسانه موفقیت بزرگی بود و خروجی های استراتژیک تولید کرد که به شکل گیری آینده بخش رسانه کمک زیادی می کند. با مشاهده حضور گسترده بیش از 200 مدیر عامل و 1200 پیشگام رسانه، متخصص و تأثیرگذار جهانی که نماینده شش قاره بودند، نسخه اول بیش از 30 جلسه تعاملی و بیش از 27 کارگاه آموزشی داشت که در آن بیش از 173 سخنران بین المللی شرکت کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

به زودی از گامرون با شما تماس می‌گیریم

سفر-به-امارات

داریوش نساجی

گامرون دبی