اخبار امارات - اخبار فارسی امارات متحده عربیاخبار شارجه

پارک تحقیقات، فناوری و نوآوری شارجه، استارت‌آپ‌های بین‌المللی را در فعالیت‌های مرتبط با COP28 هدف قرار می‌دهد

در حالی که امارات متحده عربی برای میزبانی از بیست و هشتمین کنفرانس بسیار مهم اعضای کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی (COP28) در ماه نوامبر در دبی آماده می شود، پارک تحقیقات، فناوری و نوآوری شارجه (SRTIP) در میان بازیگران فعال فعال است. حمایت از اهداف رویداد جهانی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی.
اهداف عالی COP28 برای تسریع تلاش‌های جهانی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا 43 درصد تا سال 2030، هسته اصلی ماموریت STRIP برای پرورش و تأمین مالی استارت‌آپ‌هایی است که متعهد به ایجاد نوآوری‌های سازگار با محیط زیست هستند.
امارات متحده عربی اولین کشور در منطقه بود که متعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال 2030 با راه‌اندازی مسیر ملی صفر تا سال 2050 در نوامبر 2022 شد، که چارچوب زمانی را تعیین می‌کند و مکانیسم‌هایی را برای اجرای خالص صفر امارات تا سال 2050 مشخص می‌کند. ابتکار استراتژیک
SRTIP به عنوان مرکز پرجنب‌وجوش منطقه برای استارت‌آپ‌های سبز، فعالیت‌های خود و پروژه‌های مختلف مستأجران استارت‌آپ خود را برای هماهنگی با اهداف COP28 هماهنگ می‌کند.

پارک تحقیقات، فناوری و نوآوری شارجه

SRTIP در حال حاضر در چندین پروژه دنیای واقعی با هدف کاهش ردپای کربن و توسعه زیرساخت های پایدار مشغول است. پروژه های قابل توجه شامل ابتکارات مرتبط با هیدروژن و همکاری با دانشگاه آمریکایی شارجه در انرژی هیدروژن سبز است.

علاوه بر این، SRTIP به طور فعال در کشاورزی پایدار و توسعه گلخانه های پایدار مشارکت دارد. همچنین از توسعه وسایل نقلیه با انرژی خورشیدی و پروژه های مختلف انرژی پاک دیگر با همکاری شرکا و شرکت های پیشرو جهانی حمایت می کند.

SRTIP مجموعه ای از پروژه های سبز را ترویج می کند که در خط مقدم نوآوری قرار دارند.

پارک تحقیقات، فناوری و نوآوری شارجه

پروژه Usky اسکای پادهای آویزان در SRTIP در مراحل پیشرفته آزمایشی است که برای حمل و نقل سبز طراحی شده است. این پارک دارای پروژه هایی در زمینه کشاورزی هیدروپونیک، ساخت افزودنی، واقعیت مجازی و هوش مصنوعی است. این شرکت با لایت یر، اولین خودروی خورشیدی آماده تولید جهان و همچنین خودروی مسابقه ای خورشیدی مگالوکس مجارستانی همکاری کرده است.

SRTIP همچنین میزبان استارتاپی است که قرار است خط جدیدی از دوچرخه های الکتریکی را رونمایی کند که با تعهد پارک به راه حل های حمل و نقل پایدار مطابقت دارد.

این پارک آزمایشگاه نوآوری باز شارجه (SOILAB) را راه‌اندازی کرده است، یک انکوباتور برای شرکت‌های نوظهور و نوآور برای تولید نمونه‌های اولیه، و مرکز تولید افزودنی که مرکزی برای چاپ سه‌بعدی است.

رقابت جهانی SRTIP برای استارت‌آپ‌ها – شتابدهنده صنعت پیشرفته شارجه (SAIA) – امسال بیش از 3500 برنامه را از بیش از 40 کشور جذب کرد که بخش عمده‌ای از آنها در پروژه‌های پایدار در زمینه‌هایی مانند راه‌حل‌های دیجیتالی‌سازی و فناوری‌های انرژی، حمل‌ونقل و لجستیک شرکت داشتند. تجزیه و تحلیل محیطی، فن آوری های آب و تولید و طراحی.

پارک تحقیقات، فناوری و نوآوری شارجه

در حال حاضر، SRTIP با پروژه‌های سازگار با محیط‌زیست متعددی پر است. استارتاپی وجود دارد که یک فناوری هیدروژن اعطا شده برای جوانسازی موتور احتراقی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای توسعه داده است. شرکت دیگری در حال تولید لیفتراک های خودران است که توسط دو فارغ التحصیل از دانشگاه فناوری لودز، لهستان ساخته شده است. استارت‌آپی وجود دارد که در حال توسعه کفش‌های شخصی‌شده برای توده‌ها است و در عین حال مزایای کامل تولید دیجیتال پایدار با استفاده از فناوری سه بعدی را ارائه می‌کند.

یک شرکت مصری در حال ساخت ربات هایی است که نیروگاه های خورشیدی را با روشی سریع تر و ارزان تر تمیز می کنند. یک استارتاپ اماراتی در حال بازسازی خودروهای موجود از بنزینی به برقی است. یک استارت آپ هندی یک سیستم پیشرانه سبز ایجاد کرده است که راه حلی سفارشی برای هر شکست عجیب و غریب ارائه می دهد و به ایمن تر کردن اکتشاف فضا کمک می کند. یک شرکت محلی در فناوری تولید افزودنی و کاهشی از طریق استفاده هوشمندانه از چاپ سه بعدی متخصص است.

در میان رویدادهایی که توسط STRIP ترتیب داده شده است، جلسه ای از سرمایه گذاران فرشته است، که در آن SRTIP فرصت های سرمایه گذاری در فن آوری های پایدار ارائه شده توسط مستاجران استارت آپ خود را به نمایش می گذارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

به زودی از گامرون با شما تماس می‌گیریم

سفر-به-امارات

داریوش نساجی

گامرون دبی