اخبار امارات - اخبار فارسی امارات متحده عربیاخبار دبی - اخبار ثبت شرکت و اقامت دبی

حمدان بن محمد پروژه ابر‌ دیجیتال دبی را راه‌اندازی کرد

جناب شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی دبی، امروز پروژه ابر دیجیتال دبی را در بازدید از دفتر مرکزی دیجیتال دبی راه اندازی کرد.

این پروژه آخرین مورد از یک سری ابتکارات با هدف ایجاد زیرساخت دیجیتال پیشرو، کارآمد، چابک و قابل اعتماد در دبی است.

در طول سفر، حضرت در امضای قراردادهای مشارکت بین دیجیتال دبی، مایکروسافت و مورو هاب – یکی از شرکت های تابعه Digital DEWA، بازوی دیجیتال اداره برق و آب دبی (PJSC) – برای اجرای پروژه ابر دیجیتال دبی شرکت کردند. این ابتکار با چشم انداز حضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس کشور، نخست وزیر و حاکم دبی، برای تقویت موقعیت دبی به عنوان پایتخت اقتصاد دیجیتال و تقویت بیشتر زیرساخت های دیجیتالی قوی و قابل اعتماد آن، هماهنگ است.
شیخ حمدان بن محمد گفت دبی بر تعهد خود به تقویت تعالی و نوآوری در استفاده از فناوری های پیشرفته برای تسریع تحول دیجیتال دبی در راستای چشم انداز حضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس کشور و نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی، برای تبدیل این شهر به مرکز اقتصاد دیجیتال جهانی. جدا از حمایت از رشد اقتصادی، تحول دیجیتالی شتابان دبی به دنبال افزایش بیشتر کارایی عملیات دولتی و کیفیت زندگی مردم در امارت است.
حضرت از تعهد تیم های دولتی مختلف که برای پیشبرد اهداف توسعه دیجیتال دبی در راستای بالاترین معیارهای جهانی کار می کنند، قدردانی کرد.

او گفت که سرعت رو به رشد تحول دیجیتال دبی به طور قابل توجهی عملکرد عملیات دولتی را افزایش داده است. عالیجناب افزود، توانایی این شهر برای ارائه یک تجربه دیجیتال استثنایی به شهروندان، ساکنان و بازدیدکنندگان، شهرت آن را به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی، کار و بازدید تقویت کرده است.

حمدان بن محمد پروژه ابر دیجیتال دبی را راه اندازی کرد

سعید محمد آل طائر، MD و مدیر عامل اداره برق و آب دبی (DEWA)، گفت: «تحت دستور اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات و حاکم دبی، و با راهنمایی نزدیک شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی دبی، ما همچنان به کار خود برای تقویت موقعیت جهانی امارات متحده عربی به عنوان یک رهبر در راه حل های دیجیتال ادامه می دهیم.
ما مفتخریم که با Digital Dubai برای ارائه خدمات ابری به نهادهای دولتی در دبی از طریق سرویس Moro Cloud که بالاترین استانداردهای امنیتی محلی و بین المللی را کسب کرده و توسط تیم بسیار ماهر و دارای گواهینامه بین المللی مدیریت می شود، با دیجیتال دبی همکاری می کنیم.

الطایر افزود: هدف خدمات دیجیتال پیشرفته مورو حمایت از سازمان‌های دولتی و خصوصی در سفرهای تحول دیجیتال آنها در امارات و خاورمیانه است. Moro Cloud ضمن ارتقای نوآوری و کاهش هزینه ها، به تسریع این فرآیند کمک می کند. از طریق مراکز داده محلی سبز خنثی از کربن مدیریت می شود، که به سازمان های دولتی کمک می کند تا به اهداف بی طرفی کربن خود دست یابند.
حمد عبید المنصوری، مدیر کل دیجیتال دبی، گفت: «پروژه ابر دیجیتال دبی کاربرد عملی چشم انداز رهبری ما برای ارتقای اتصال، یکپارچگی، و یک دولت دیجیتال جامع است که چابکی، سرعت، امنیت و رقابت را تضمین می کند و اجازه می دهد تا نهادهای دولتی برای ارائه خدمات یکپارچه، فعال و شبانه روزی. این یک نقطه عطف مهم در سفر ما برای تثبیت جایگاه جهانی دبی به عنوان یک شهر نمونه و نمونه ای الهام بخش از نحوه اجرای تحول دیجیتال برای خدمت به جامعه و بخش تجاری است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

به زودی از گامرون با شما تماس می‌گیریم

سفر-به-امارات

داریوش نساجی

گامرون دبی