اخبار امارات - اخبار فارسی امارات متحده عربیاخبار دبی - اخبار ثبت شرکت و اقامت دبی

حمدان بن محمد چرخه دوم استراتژی امنیت سایبری دبی را راه‌اندازی کرد

حضرت شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی دبی، چرخه دوم استراتژی امنیت سایبری دبی را با هدف ایجاد یک راهبرد فضای مجازی امن و مطمئن و تقویت زیرساخت دیجیتال شهر راه اندازی کرد.

راه اندازی این استراتژی نشان دهنده تعهد مرکز امنیت الکترونیک دبی، بخشی از دیجیتال دبی، به حفاظت از اکوسیستم دیجیتال و تسریع تحول دیجیتال و ابتکارات شهر هوشمند است. آخرین چرخه این استراتژی با ستون امنیت سایبری استراتژی دیجیتال دبی مطابقت دارد.

شیخ حمدان گفت: «دومین چرخه استراتژی امنیت سایبری دبی به دنبال ارتقای زیرساخت دیجیتال دبی و تقویت اقتصاد دیجیتال امارت است. به عنوان بخشی از اولویت بالایی که برای امنیت فضای سایبری خود قائل هستیم، استراتژی امنیت سایبری دبی 2023 برای پاسخگویی به نیازهای آینده و ارتقای قابلیت‌های دفاع دیجیتال ما با پرورش استعدادها و تقویت مشارکت‌های استراتژیک طراحی شده است.

با توجه به چالش ها و خطرات دائماً در حال تغییر، بسیار مهم است که ما همچنان توسعه امنیت سایبری را در اولویت قرار دهیم. همگام ماندن با تغییرات سریع و روندهای نوظهور مستلزم انعطاف پذیری، نوآوری، پیشگامی و افزایش آگاهی دیجیتال است.

دبی با پیاده‌سازی سیستم‌های دیجیتال امن و اتخاذ راه‌حل‌های فنی پیشرفته که با آخرین پیشرفت‌های جهانی در فضای سایبری هماهنگ است، به عنوان یک رهبر جهانی در امنیت سایبری ظاهر شده است. از طریق این تلاش‌ها، امارت تضمین می‌کند که مشاغل و افراد به سطوح بی‌سابقه‌ای از توسعه، رشد و تعالی برسند.

راه‌اندازی چرخه دوم استراتژی امنیت سایبری دبی با تلاش‌های دولت برای تقویت موقعیت شهر به‌عنوان یک مرکز جهانی برای فناوری‌های پیشرفته هماهنگ است. این تلاش نقش مهمی در ایجاد جامعه ای دارد که توسعه، ایمنی، شادی، رفاه و رفاه را در اولویت قرار دهد. علاوه بر این، این استراتژی با هدف قرار دادن دبی به عنوان یک رهبر جهانی در امنیت سایبری است.

موفقیت این استراتژی با تلاش مجدانه افراد، مؤسسات بخش دولتی و خصوصی و همکاری نزدیک آنها با بخش دولتی برای سرمایه گذاری در فناوری انجام خواهد شد. این نقش کلیدی در ایجاد یک فضای سایبری امن، مجهز به حفاظت یکپارچه و فعال در برابر خطرات احتمالی سایبری دارد.

چهار رکن اصلی

استراتژی جدید به الزامات امنیت سایبری کل شهر می پردازد که سازمان های دولتی، زیرساخت ها، مشاغل، ساکنان و بازدیدکنندگان را در بر می گیرد. این تغییرات سریع در سراسر جهان، همراه با چالش ها و فرصت های ارائه شده در عصر دیجیتال را تصدیق می کند.

این استراتژی بیشتر بر تعهد مرکز امنیت الکترونیک دبی به حفظ یکپارچگی، حفظ حریم خصوصی و انطباق در سیستم‌های پردازش اطلاعات تاکید می‌کند و در عین حال تلاش می‌کند تا فرآیندهای تصمیم‌گیری را در بالاترین سطوح ارتقا و بهینه کند.

علاوه بر این، استراتژی جدید چهار ستون کلیدی را معرفی می کند: جامعه ایمن سایبری، شهر انکوباتور برای نوآوری، شهر سایبری انعطاف پذیر، و همکاری سایبری فعال. این ستون ها با چشم انداز رهبری و آرمان های آینده آنها برای تقویت موقعیت پیشرو دبی در زمینه امنیت سایبری هماهنگ هستند. هدف این استراتژی با پذیرش رویکردی فعالانه برای امنیت سایبری، افزایش انعطاف‌پذیری، تقویت مشارکت‌ها و ایجاد دستاوردهای استراتژی اولیه در سال 2017 است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

به زودی از گامرون با شما تماس می‌گیریم

سفر-به-امارات

داریوش نساجی

گامرون دبی