اخبار امارات - اخبار فارسی امارات متحده عربیاخبار دبی - اخبار ثبت شرکت و اقامت دبی

سلطان النیادی تحقیقات قلب و عروق را با آزمایش رشد کریستال پروتئین در ایستگاه فضایی بین المللی پیش می برد

 مرکز فضایی محمد بن راشد با مشارکت آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن ، امروز آغاز آزمایش خلاقانه رشد کریستال پروتئین بر روی مدول کیبو در ایستگاه فضایی بین‌المللی توسط فضانورد سلطان النیادی را اعلام کرد. .

این آزمایش در مأموریت باری اخیر Space X-28 پرتاب شد و توسط النیادی در 7 ژوئن 2023 نصب شد و نقطه عطفی مهم در همکاری پایدار امارات و ژاپن بود.

عدنان الریس، مدیر برنامه فضانوردان امارات متحده عربی، گفت: “این ابتکار نشان دهنده یک دستاورد مهم در کمک امارات به علم فضای جهانی است. این بر تعهد ما به تقویت مشارکت های علمی بین المللی و پیشبرد درک ما از سیستم های پیچیده بیولوژیکی برای بهبود بشریت تأکید می کند.

موضوع آزمایش توسط یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه پزشکی و علوم بهداشتی محمد بن راشد در امارات با همکاری دانشکده پزشکی هاروارد در ایالات متحده و مطابق با توافقنامه مشترک بین آژانس فضایی امارات متحده عربی، دانشگاه پزشکی و علوم بهداشتی محمد بن راشد و آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن پیشنهاد شد

آزمایش رشد کریستال پروتئین بر روی مولکول پروتئین GIRK2 (پتاسیم با دریچه‌ای با پروتئین G در داخل تصحیح‌کننده) متمرکز شده است. این مولکول در کنترل ضربان قلب موثر است و با چندین بیماری جدی از جمله صرع، آریتمی های قلبی و اعتیاد ارتباط دارد.

هدف از توسعه کریستال های با کیفیت GIRK2 افزایش درک ما از ساختار آن است. این دانش در هدایت ایجاد درمان هایی با هدف شرایط تحت تأثیر این مولکول بسیار ارزشمند خواهد بود.

النیادی با نصب نمونه های رشد کریستال پروتئین در تجهیزات آزمایشی آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن در کیبو، نقشی محوری در این آزمایش ایفا کرد. این مرحله به دقت و تخصص نیاز داشت تا از زنده بودن نمونه ها در طول مدت آزمایش اطمینان حاصل شود.

پس از گذشت حدود یک ماه از ایستگاه فضایی بین المللی، آزمایش به مرحله بعدی خود خواهد رسید. نمونه برای جمع آوری داده های پراش پرتو ایکس در ژاپن به زمین بازخواهد گشت. سپس این داده ها برای تجزیه و تحلیل بیشتر در اختیار تیم تحقیقاتی امارات متحده عربی قرار می گیرد و چرخه همکاری بین المللی ادامه می یابد.

طی سه ماه گذشته، النیادی به همراه خدمه اکسپدیشن 69 خود، پیشرفت‌های چشمگیری در تحقیقات ریزگرانشی داشته‌اند که شامل طیف وسیعی از تحقیقات علمی پیشگام، از جمله در مورد سیستم قلبی عروقی، زیست‌شناسی گیاهی، علم مواد، علم سیالات و تجزیه و تحلیل خواب است. دیگران.

برنامه فضانوردی امارات متحده عربی یکی از پروژه هایی است که توسط دانشگاه تحت برنامه ملی فضایی امارات متحده عربی اداره می شود و توسط صندوق فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان تنظیم مقررات دولتی مخابرات و دیجیتال تامین می شود که هدف آن حمایت از تحقیق و توسعه در بخش ICT در امارات است. و یکپارچگی کشور را در صحنه جهانی ارتقا دهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

به زودی از گامرون با شما تماس می‌گیریم

سفر-به-امارات

داریوش نساجی

گامرون دبی