اخبار امارات - اخبار فارسی امارات متحده عربیاخبار دبی - اخبار ثبت شرکت و اقامت دبی

دبی جایگاه خود را به عنوان یکی از پیشرفته ترین شهرهای جهان از نظر تکنولوژی تثبیت می کند

در گامی قابل توجه به سوی آینده مبتنی بر فناوری، دبی بار دیگر تعهد تزلزل ناپذیر خود را به پیشرفت فناوری با راه اندازی اخیر مرکز هوش مصنوعی دبی نشان داد.

این ابتکار عملی که توسط H.H. شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی دبی راه اندازی شد، موقعیت دبی را به عنوان یکی از پیشرفته ترین شهرهای جهان از نظر فناوری تقویت می کند.

مرکز هوش مصنوعی دبی آماده است انقلابی در استقرار فناوری‌های آینده در بخش‌های کلیدی ایجاد کند، و به نهادهای دولتی قدرت می‌دهد تا از قدرت تحول‌آفرین هوش مصنوعی و ابزارهای هوش مصنوعی مولد برای افزایش بهره‌وری و بهینه‌سازی خدمات دولتی استفاده کنند.

تحت رهبری رویایی جنابعالی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس کشور ، نخست‌وزیر و حاکم دبی، این امارت همواره هدف خود را برای تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در آماده‌سازی برای فرصت‌ها و چالش‌های نوظهور و در عین حال شکل‌دهی فعالانه آینده را در نظر گرفته است. با این راه‌اندازی، دبی یک جهش دیگر را در پذیرش سریع هوش مصنوعی و فناوری‌های آینده انجام می‌دهد و در هماهنگی کامل با چشم‌انداز همیشه در حال تحول نوآوری‌های فناوری جهانی باقی می‌ماند.

در یکی دیگر از راه اندازی های اخیر توسط جنابعالی شیخ حمدان، استراتژی دیجیتال دبی قرار است زمینه را برای عصر جدیدی از تحول دیجیتال، در راستای چشم انداز رهبری برای قرار دادن دبی به عنوان یک الگوی نقش جهانی در این بخش، فراهم کند.

سفر بی‌نظیر دبی به سمت آینده‌ای مبتنی بر فناوری، نه تنها آن را به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان از نظر فناوری سوق می‌دهد، بلکه به طور یکپارچه با اهداف تحول‌آفرینی که در دستور کار اقتصادی دبی، D33 بیان شده‌اند، همسو می‌شود. راه اندازی D33 توسط اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، مرحله جدیدی از توسعه را با اهداف راهبردی بلندپروازانه با هدف تقویت رهبری اقتصادی دبی و خدمت به عنوان یک الگوی جهانی برای پیشرفت در بخش های مختلف آغاز کرد.

هدف اصلی D33 افزایش ارزش اقتصادی افزوده حاصل از سفر طولانی مدت تحول دیجیتال دبی است که در طول سال ها به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است. با توجه به اهمیت حیاتی تحول دیجیتال، این دستورالعمل در دستور کار اقتصادی هدف دستیابی به ارزش افزوده اقتصادی سالانه 100 میلیارد درهم از ابتکارات تحول دیجیتال در دهه آینده را تعیین می کند.

این تلاش بلندپروازانه با هدف تقویت وضعیت دبی به عنوان یک قطب جهانی اقتصاد دیجیتال و در عین حال ایجاد نقش تأثیرگذار آن به عنوان یک مشارکت کننده مهم در اکوسیستم دیجیتال جهانی است.

زیرساخت دیجیتال جامع، رهبری آینده‌نگر و اکوسیستم پر رونق استارت‌آپ‌های فناوری شهر، آن را در خط مقدم نوآوری قرار داده است. از آنجایی که دبی از فناوری‌های متحول کننده در بخش‌هایی مانند حمل‌ونقل، لجستیک، تجارت، پایداری، خرده‌فروشی و مالی استقبال می‌کند، نه تنها جایگاه خود را ارتقا می‌دهد، بلکه پتانسیل ایجاد جامعه‌ای پر رونق و از نظر فناوری پیشرفته را به جهانیان نشان می‌دهد.

دبی با پرورش یک اکوسیستم مساعد، استفاده از حمایت قانونی و اجرای برنامه های استراتژیک، محیطی را ایجاد کرده است که در آن نوآوری شکوفا می شود و بخش های استراتژیک شهر را برای استفاده از فرصت های بی حد و حصر ارائه شده توسط عصر دیجیتال توانمند می کند.

تجارت و لجستیک
پیگیری تزلزل ناپذیر دبی برای آینده ای مبتنی بر فناوری، موجی از تحول دیجیتال را در نهادهای مختلف دولتی به راه انداخته است و گمرک دبی را به عنوان پیشرو در ایجاد تحول در لجستیک و تجارت از طریق راه حل های فناوری نوآورانه قرار داده است. گمرک دبی که توسط صندوق بین‌المللی پول به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین مؤسسات لجستیکی در جهان شناخته می‌شود، فناوری‌های مدرن را پذیرفته، عملیات‌های خود را دیجیتالی کرده و رویه‌های گمرکی خودکار را انجام داده است که منجر به افزایش کارایی، افزایش درآمد و تسهیل تجارت بی‌وقفه شده است.

گمرک دبی در سال 2022 به نقاط عطف قابل توجهی دست یافت و 22.5 میلیون اظهارنامه گمرکی بی سابقه را از طریق اجرای برنامه های کاربردی هوشمند مانند Mirsal 2، Smart Risk Engine، سیستم اسکن پیشرفته کانتینر، پلت فرم فضای کاری هوشمند، برنامه افشا و برنامه اپراتور اقتصادی به دست آورد.

در راستای استراتژی تجارت الکترونیک دبی، گمرک دبی، فناوری بلاک چین را برای ایجاد یک پلتفرم تجارت الکترونیک فرامرزی پذیرفته است. این اقدام استراتژیک با هدف تقویت موقعیت دبی به عنوان یک مرکز لجستیک جهانی با ساده‌سازی الزامات اسناد برای ترخیص گمرکی و کاهش هزینه‌های عبور از دروازه‌های منطقه آزاد، در نتیجه تسهیل شرکت‌های تجارت الکترونیکی فعال در منطقه است.

انرژی تجدید پذیر
دبی همچنین در تلاش های تحول دیجیتال خود در بخش انرژی پیشرفت چشمگیری داشته است. Digital DEWA، یکی از شرکت‌های تابعه اداره برق و اب دبی، اولین ابزار دیجیتالی جهان، با ترکیب فناوری‌های دیجیتال و انرژی، این تحول دیجیتال اداره برق و اب دبی سیستم‌های خودمختار برای انرژی‌های تجدیدپذیر و ذخیره‌سازی، بهره‌گیری از هوش مصنوعی پیش می‌برد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

به زودی از گامرون با شما تماس می‌گیریم

سفر-به-امارات

داریوش نساجی

گامرون دبی