اخبار امارات - اخبار فارسی امارات متحده عربیاخبار دبی - اخبار ثبت شرکت و اقامت دبی

کابینه امارات متحده عربی استراتژی های ملی انرژی و هیدروژن را تصویب کرد و وزارت سرمایه گذاری امارات را تأسیس کرد

جناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس ، نخست وزیر امارات و حاکم دبی، ریاست جلسه کابینه امارات در قصر الوطن ابوظبی را با حضور جنابعالی شیخ منصور بن زاید آل نهیان، معاون رئیس , نخست وزیر و وزیر محکمه ریاست ؛ شیخ مکتوم بن محمد بن راشد آل مکتوم، معاون حاکم دبی، معاون نخست وزیر و وزیر دارایی؛ و سپهبد شیخ سیف بن زاید آل نهیان، معاون نخست وزیر و وزیر کشور بر عهده داشت.

جنابعالی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم گفت: «امروز ریاست جلسه کابینه را در قصر الوطن در ابوظبی بر عهده گرفتم، جایی که طبق دستورات رئیس جمهور شیخ محمد بن زاید، تأسیس وزارت سرمایه گذاری را تصویب کردیم و منصوب کردیم.

محمد حسن السویدی به عنوان وزیر هدف ما توسعه چشم انداز سرمایه گذاری امارات متحده عربی و ارتقای فضای سرمایه گذاری و رقابت پذیری این بخش در کشور است.

اعلیحضرت افزود: «در نتیجه رشد اقتصادی شتابان، ما استراتژی ملی انرژی امارات متحده عربی به روز شده را تصویب کردیم که هدف آن سه برابر کردن سهم انرژی های تجدیدپذیر طی 7 سال آینده و سرمایه گذاری 150 تا 200 میلیارد درهم در همان دوره است. تقاضای فزاینده کشور برای انرژی را برآورده کند.»

جنابعالی شیخ محمد گفت: «ما همچنین استراتژی ملی هیدروژن را تأیید کردیم که اخیراً به عنوان یکی از مهم ترین انواع انرژی پاک ظاهر شده است. هدف از این استراتژی ارتقای جایگاه امارات متحده عربی به عنوان تولیدکننده و صادرکننده هیدروژن کم انتشار طی هشت سال آینده از طریق توسعه زنجیره‌های تامین، ایجاد واحه‌های هیدروژنی و یک مرکز ملی تحقیق و توسعه است.

جنابعالی خاطرنشان کردند: «حضرت شیخه مریم بنت محمد بن زاید آل نهیان را به عنوان رئیس مرکز کیفیت آموزش منصوب کردیم. این مرکز مسئولیت توسعه نظام ارزشیابی، نظارت بر کیفیت آموزش و تعیین اهداف و خروجی ها را برای تمامی سطوح و انواع آموزش در کشور بر عهده خواهد داشت.

جنابعالی شیخ محمد بن راشد همچنین گفت: «ما سیاست ملی وسایل نقلیه الکتریکی را تصویب کردیم که هدف آن ایجاد شبکه ملی شارژرهای خودروهای الکتریکی، سازماندهی بازار خودروهای الکتریکی، ترویج صنایع مرتبط برای اطمینان از انتشار کمتر، مصرف انرژی کمتر و حفظ انرژی است. کیفیت جاده ها.»

جنابعالی افزود: «ما همچنین اولین تأییدیه اولیه ملی برای خودروی خودران در امارات را برای شرکت WeRide پذیرفتیم. این شرکت آزمایش انواع خودروهای خودران را در کشور آغاز خواهد کرد که نشان دهنده تغییر در الگوهای حرکتی آینده کشور است.

جنابعالی شیخ محمد گفت: «هیئت وزیران همچنین قانون فدرال را برای ایجاد شورای ثبات مالی تصویب کرد که هدف آن ارتقای ثبات مالی در کشور، نظارت بر ریسک های مرتبط، مقابله و جلوگیری از بحران های مالی، و توسعه اقدامات پیشگیرانه برای مدیریت و حفاظت از اقتصاد سیستم های مالی و پولی در امارات متحده عربی است. .

جنابعالی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم افزود: «امارات متحده عربی یک مرکز مالی جهانی است که مورد اعتماد هزاران موسسه مالی و میلیون ها سرمایه گذار در سراسر جهان است. هدف ما حفظ این اعتماد است.»

معظم له در پایان خاطرنشان کردند: امروز اصلاحاتی در قانون مبارزه با قاچاق انسان از جمله تشدید تحریم ها، ارائه خدمات جدید برای قربانیان از جمله حمایت آموزشی، بازگشت ایمن به کشور خود، جرم انگاری تحریک به ارتکاب و افزایش مجازات مرتکبین را تصویب کردیم. ”

وزارت سرمایه گذاری

کابینه امارات متحده عربی با دستور رئیس جمهور اعلیحضرت شیخ محمد بن زاید آل نهیان، تأسیس وزارت سرمایه گذاری را تصویب کرد و محمد حسن السویدی را به عنوان وزیر منصوب کرد.

این وزارتخانه از اهداف تجاری و سیاست های سرمایه گذاری امارات متحده عربی و ارتقای زیرساخت های کلاس جهانی آن به عنوان یک پلت فرم جهانی برای جذب سرمایه گذاری در بخش های مختلف حمایت خواهد کرد.

این وزارتخانه موظف است ضمن هماهنگی با مقامات ذیربط، سیاست‌های کلی سرمایه‌گذاری امارات متحده عربی را علاوه بر تهیه راهبردها، قوانین، طرح‌ها، پروژه‌ها و برنامه‌های ملی برای ارتقای فضای سرمایه‌گذاری در کشور و ارتقای رقابت‌پذیری آن، ارائه کند.

مریم بنت محمد بن زاید… رئیس مرکز کیفیت آموزش

کابینه امارات متحده عربی با صدور حکمی، حضرت شیخ مریم بنت محمد بن زاید آل نهیان را به عنوان رئیس مرکز کیفیت آموزش منصوب کرد.

مرکز تأیید اهداف و مقاصد آموزشی در تمامی مقاطع تحصیلی کشور و تصویب چارچوب کلی، خط مشی ها، راهبردها، قوانین و نظام های آموزشی برای کلیه مقاطع تحصیلی با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و آموزش و پرورش خواهد بود. موسسات در امارات

همچنین، این مرکز بر عملکرد بخش آموزشی نظارت خواهد کرد و اطمینان حاصل خواهد کرد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

به زودی از گامرون با شما تماس می‌گیریم

سفر-به-امارات

داریوش نساجی

گامرون دبی